//STM32 Geliştirme Kartları

STM32 Geliştirme Kartları

STM32 geliştirme kartları, ARM® programlamaya başlamak isteyen öğrenciler ve profesyoneller için en uygun çözümdür. STMicroelectronics firmasının Nucleo, Discovery ve Eval başta olmak üzere birçok kart ve kit çeşidi bulunur. Bu kartlarda ST-LINK / V2 hata ayıklayıcı/programlayıcı bulunduğundan daha az maliyet ile daha hızlı uygulamalar geliştirilebilir.

  • STM32  Nucleo Kartları

STM32 serisi mikrodenetleyicileri öğrenmek için sıklıkla tercih edilen uygun fiyatlı geliştirme kartlarıdır. IAR EWARM, Keil MDK-ARM, mbed ve GCC/LLVM gibi çeşitli geliştirme ortamı (IDE) desteği bulunur.  Nucleo-32 kartlarında Arduino Nano konnektörleri vardır; Nucleo-64 kartlarında ise  Arduino Uno Rev3 ve ST Morpho konnetktörleri bulunur.

STM32 Nucleo kartları için kapsamlı HAL Kütüphanesi ve çeşitli yazılım örnekleri sağlanmıştır. Ayrıca,  tüm Nucleo kart kullanıcıları mbed tarafından sağlanan ücretsiz kaynaklara mbed.org üzerinden ulaşabilirsiniz.

Projenize göre Ultra-düşük güç veya Yüksek Performans özellikli Nucleo kartlarını tercih edebilirsiniz.  Nucleo kartlarını keşfetmek için tıklayın.

  • STM32  Discovery Kitleri
https://www.empastore.com/stm32-islemci-kiti-stm32f746g-disco-lemci-kitleri-stmcroelectroncs-14805-12-B.jpg

Nucleo kartlarına göre üzerinde daha fazla donanım bulunan geliştirme kitleridir. Bu kitlerin üzerinde ses kodeği, MEMS mikrofonlar, sensörler ve dokunmatik LCD ekranlar gibi ek bileşenler bulunur. Ayrıca üzerindeki çeşitli konnetkörler (Arduino™ Uno V3, PMOD, STMod+, RF-EEPROM daughterboard vb.) sayesinde uygulamaların gerçekleştirilmesini kolay hale getirir.

STM32 Discovery IoT Node’ları ile projeleriniz için LoRa, LoRaWAN, NB-IoT, Sub-GHz, LTE, Sigfox, WiFi ve Bluetooth çözümleri ile kolay Cloud bağlantısı sağlarsınız.  Discovery kitlerini Empastore’da keşfetmek için tıklayın.

  • STM32  Eval Kartları

STM32 mikrodenetleyici ve mikroişlemcileri ile çeşitli uygulamaları geliştirmek için gerekli tüm özelliklere sahip geliştirme kartlarıdır.

Ürün İnceleme: STM32091C –EVAL

STMicroelectronics ARM® cortex®-M0 core-based STM32F091VCT6 mikrodenetleyicisi için geliştirme ortamı sunar.  Kart üzerinde iki I2C, iki SPI, sekiz USART, bir CAN, bir 12bit ADC, iki 12bit DAC, iki GP karşılaştırıcı, dahili 32KB SRAM ve 256KB Flash, Dokunma algılama, CEC, SWD hata ayıklama desteği kullanıma sunulur.

Kendi uygulamalarınızı geliştirmek için kart üzerindeki tüm donanım özellikleri ve tüm çevre birimlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca uzatma başlıkları ile breadboard veya bir yardımcı kart için kolayca bağlantı yapabilirsiniz.

Kart üzerinde bulunan ST-LINK/V2-1 sayesinde harici bir debugger ve programlayıcı gerektirmez. Projelerinizi hızlıca geliştirebileceğiniz bu kartın üzerinde 8x USART, RS232, RS485, Stereo Audio Jack (Ses DAC, mikrofon ADC), dokunmatik algılama düğmeleri, TFT LCD, CAN, IrDA, IR LED, IR alıcı, LDR, MicroSD kart, iki HDMI konektöründe CEC, akıllı kart yuvası, RF E2PROM ve sıcaklık sensörü bulunur.

Empastore’da incelemek için tıklayın!